1. záp. FBC Coyotes Jablunkov x FBC Steel Třinec  2:7 (1:3, 0:2, 1:2)

Tentokrát jsme se vydaly do nedalekého Jablunkova. Sehrály jsme zde dvě utkání za mohutné podpory jejich fanoušků. V obou zápasech domácí vyrukovaly s nepříliš čistou hrou, jejich sekání a obzvláště lokty, ale unikaly pohledu rozhodčího.

První klání jsme nezačaly dobře. Pravděpodobně jsme měly v hlavách ještě zmatky okolo cestování, kdy jsme si udělaly špatně domluvenou zastávku u školy v Návsí :) Gól tedy padnul hned v úvodních minutách z florbalky domácích hráček. Do naší sestavy se z mateřské dovolené vrátila Gorná a její chuť do florbalu byla velmi znát. Její střela, ale bohužel orazítkovala jen tyč. Po přihrávce Janikové našla nepokryté místo Heczková a vyrovnala stav. Vzápětí měly obrovskou šanci i domácí, ale trefily také tyč. Gorná hýřící aktivitou, odzbrojila domácí hráčku a Wojnarová pohotově doklepla - 1:2. Po dlouhém výhozu naší gólmanky se do přestávky trefila ještě Heczková. Po pauze pojistila vedení Mendroková. Míček opřela do horní tyčky, ale ten po odraze doputoval za brankovou čáru. Vzápětí mohla Mendroková přidat další gól po identické střele, ale míček tentokrát zamířil na opačnou stranu. Po krásné křižné přihrávce Kajfoszové, přidala další branku Vlčková. Ve třetí třetině vybojovala míček Heczková a Vlčková skórovala. Domácí ještě stačily potrestat chybku naší obrany a snížit na 2:6, ovšem do kombinace se dostaly opět Vlčková s Heczkovou a ta svým třetím gólem pečetila výsledek prvního duelu. (RD)

Góly:

4. Heczková (Janiková), 7. Wojnarová, 14. Heczková (Nowaková), 21. Mendroková, 25. Vlčková (Kajfoszová), 32. Vlčková (Heczková), 41. Heczková (Vlčková)

Sestava:

Nowaková - Rakowská, Kajfoszová, Folwarczná, Janiková - Heczková, Vlčková - Dembská, Mendroková - Gorná, Wojnarová

Nejlepší hráčka:

Heczková

2. záp. FBC Coyotes Jablunkov x FBC Steel Třinec  0:5 (0:0, 0:3, 0:2)

Do druhého zápasu jsme vstupovaly rovněž z pozice favoritek. Soupeřky však v sobě našly nečekanou sílu a vzdorovaly celou první třetinu. Paradoxně to byly právě ony, které si vytvářely větší šance. Naštěstí ztroskotávaly na dobrém výkonu naší gólmanky. První gól padl ve druhé třetině, kdy se rozehrání standardní situace ujala Heczková a byla opět neomylná. Pár minut na to si pár přihrávek vyměnily Dembská s Mendrokovou a první jmenovaná zajistila dvougólové vedení doklepnutím do prázdné branky. Třetí gól vytvořila Vlčková, která po sprintu přes celé hříště přihrála na druhé křídlo Heczkové a ta i z ostrého úhlu dokázala překonat domácí strážkyni klece. Čtvrtou branku vsítila Mendroková, kdy míček, po ne zcela podařené kličce Dembské, doputoval se štěstím na její florbalku. Při pátém góle se opět blýskly velmi pohlednou akcí Vlčková s Heczkovou. Vlčková převzala míček za brankou, nahrála dobíhající Heczkové a ta střelou do prázdné branky pečetila stav i druhého zápasu. Pravděpodobný další pokus odstavit naší sílu, tentokrát již mimo hřiště, byl v podobě ledové sprchy. Avšak ani to se nepovedlo a do příště nás to určitě ještě více zocelilo! :D (RD)